טיול יום לקז'ימייז' דולני ולובלין

למטיילים המגיעים לוורשה לתקופה של 6 או 7 לילות אנו בחברת פולין טורס ממליצים על אחד מטיולינו מחוץ לעיר במרחק מקסימלי של כשעתיים וחצי נסיעה מוורשה .אחת ההמלצות ליום טיול מקסים השופע היסטוריה כפרים פולנים שהזמן עמד בהם מלכת יערות וטבע ,יהדות, ואת סיפורם של המלך קאזימירז ואשתו היהודייה אסתר .

קז'ימייז' דולני ולובלין

 

טיול  ליום אחד מוורשה לעיריית האומנים קז'ימייז' דולני עיירתם הרומנטית של המלך קאזימירז הגדול ואשתו או המאהבת היהודייה שלו  תלוי באגדה המסופרת .מה שבטוח במרחק של כשעתיים וחצי של נסיעה בין כפרים ציוריים מטעי תפוחים שדות מוריקים ויערות עצומים על גדות נהר הויסטולה נמצאת אחת מהעיירות הציוריות ביותר בפולין שנקראת על שמו של מלך פולין קאזימירז הגדול לאחר שבמאה ה 14 רכש המלך לפי הסיפורים כפר דייגים קטן בשם "ויציינה וולה" וקרא אותו על שמו .בנוסף לכך בנה המלך שהיה מפורסם במבנים הרבים שהותיר אחריו ארמון ומצודה שחלקים ממנה נשתמרו על הגבעה המשקיפה אל נהר הויסטולה יש האומרים שהמקום נרכש עבור אסתר אהובתו ביהודייה על מנת שיוכלו להתבודד באין מפריע.

ערב מלחמת העולם השנייה חיו במקום כ 1800 יהודים שהוו את מחציתה של אוכלוסיית המקום .קהילה גדולה וחשובה בעולם היהודי שנכחדה לחלוטין במהלך המלחמה.

מדריך החברה דובר עברית ילווה אתכם במהלך היום בעיירה המקסימה שעם הזמן הפכה לעיירת אומנים ומרכזת בימים אלה הרה מאד גלריות של אומנים מגוונים שאחד המפורסמים שבהם הוא הצייר פסל חיים גולדברג בן העיירה. במהלך הטיול נבקר בקיר המצבות של בית העלמין היהודי המהווה עדות מצמררת לקהילה שנכחדה ולזוועות הנאצים ולשימוש המיני שלהם באבני המצבות .

נוכל לבקר בבית הכנסת שבכיכר הקטנה של העיירה היום הוא משמש מוזיאון להיסטוריה של קאזימירז.ונספר את סיפורה של הקהילה המפוארת.

נשוטט בין הרחובות הציוריים של העיירה והגלריות השונות ונתבונן במעשה האומנות של האומנים הרבים. נשב באחת מחנויות הגלידה המשובחות וכמובן נבקר בשוק שפועל בדרך כלל בסופי השבוע ומציג את מרכולתם של אנשי המקום.

מקזימייז במרחק של כשעה נסיעה  נבקר בלובלין אחת הערים הגדלות והחשובות ביותר בהיסטוריה של פולין מקום מושבם של כמה פרלמנטים ומקום מושבו של בית הדין העליון של פולין ופה נחתם בשנת 1569 הסכם לובלין המאחד את ליטא ופולין למדינה הגדולה ביותר באירופה .בהיסטוריה היהודית נקרת לובלין "ירושלים דה פולין " ממנה צמחו ועלו פוסקים וגאוני דור כמו הרב שלום שכנה , החוזה מלובלין ,רבי שניאור זלמן "הגאון מלובלין " הרב מאיר שפירא מייסד ישיבת חכמי לובלין ועוד רבים ואחרים.

את ביקורנו בעיר נחלק בין כמה מקומות חשובים וסמליים בהיסטוריה היהודית:

  • ראשית נבקר בעיר העתיקה המוקפת חומה אוטנטית בעלת שני שערים עתיקים המשויכים למאה ה 14 לתקופתו של המלך קזימייז הגדול כולל מבנה המצודה המשקיף על העיר העתיקה  .

נספר את סיפורם של יהודי לובלין לפני ותוך כדי מלחמת העולם השנייה ומדריך הטיול דובר עברית יספר את סיפורו הנורא של בית היתומים היהודי בדרכנו אל מחוץ לחומות נעבור בשער "גרוצקה" או כפי שכונה שער היהודים מאחר והוא פנה אל שכונות היהודים שעד מלחמת העולם הקיפו את המצודה והיום אינם.

  • אתר נוסף שמדריכנו החביב שאנו ממליצים לבקר בו הוא כמובן המבנה שהיה ושמש עד לפרוץ מלחמת העולם השנייה אחת הישיבות המפוארות מפעל חייו של הרב מאיר שפירא "ישיבת חכמי לובלין" ולא בכדי נקראה בשם זה .

 

בסוף היום נחזור עייפים ועמוסי חוויות לוורשה בשעות הערב .

ורשה של פעם – רובע פראגה

ורשה של פעם - רובע פראגה ​למטיילי חברת פולין טורס המגיעים לוורשה למספר לילות יש מה שנקרא אתרי MUST חובה. המסלול היהודי הקלאסי ,המסלול הפולני שכולל את העיר העתיקה וארמון המרחצאות .כמובן קניות ובילויים אולם לאלה שבינכם המעוניינים לראות קצת מעבר לקלאסיקה שיש לעיר להציע...

יום של אריסטוקרטיה וקניות

טיול מקסים למטיילים בוורשה ומחפשים לראות ולחוות מקומות ואטרקציות מחוץ למסלול הסטנדרטי שיופיע בכל מדריך טיולים. עם מדריכי פולין טורס נוכל לחוות ולהתוודע לחיים של העשירון העליון בפולין בעבר ובהווה

טיול יום לקז'ימייז' דולני ולובלין

טיול יום לקז'ימייז' דולני ולובליןלמטיילים המגיעים לוורשה לתקופה של 6 או 7 לילות אנו בחברת פולין טורס ממליצים על אחד מטיולינו מחוץ לעיר במרחק מקסימלי של כשעתיים וחצי נסיעה מוורשה .אחת ההמלצות ליום טיול מקסים השופע היסטוריה כפרים פולנים שהזמן עמד בהם מלכת יערות וטבע...

טורון עירו של קופרניקוס

טורון – אחת ההמלצות ליום טיול מקסים השופע היסטוריה מבנים עתיקים מימי הביניים , סיפורי אבירים , אגדות וכמובן את סיפורו של ניקולאי קופרניקוס

קז'ימייז' דולני

קז'ימייז' דולני – יעד מצויין ומעניין ליום טיול מוורשה. עיירה אהובה על ידי המקומיים ותיירים. פולין-טורס מסקרת את הטיול ונותנת מספר נקודות חשובות לביקורכם העתידי

קניות קניות ועוד קניות

מאז שגילו הישראלים לפני כמה שנים את יתרונות הקניות בפולין הפכה ורשה לעיר מבוקשת ביותר על ידי חובבי קניות.בשל מחירים נמוכים בהרבה ממחירי ישראל, בשל מבחר מותגים ואיכות

המסלול היהודי בורשה בעברית

אחד המסלולים המבוקשים ביותר על הציבור הישראלי ולא רק הוא המסלול היהודי בוורשה שמרכז את סיפורה של יהדות ורשה בזמן מלחמת העולם השנייה .מדריך דובר עברית ישמח ללוות אתכם במסלול טעון ורגשי זה.

סיור בעברית בוורשה הפולנית

סיור בעברית בוורשה הפולנית, או אפשר לומר גם סיור הקלאסי של וורשה. מדריך דובר עברית ידריך אתכם בכל האתרים המרכזיים של מרכז וורשה ויספר לכם את ההיסטוריה של העיר