זקופנה

העיירה זאקופנה נקשרת באופן אוטומטי כמעט עם תיירות חורף וכאתר סקי אולם לעיירה יש מה להציע הרבה מעבר לעיירת סקי וגם בחודשי הקיץ מהווה מוקד משיכה לתיירים רבים. במיוחד לאלה המחפשים נופש בהרים,הליכה נורדית,אגמים נעלמים,מפלים נחלים ושמורות טבע מרהיבות בנוף אלפיניסטי טיפוסי.
העיירה זאקופנה נמצאת למרגלות הרי הטטרה והיא הגבוהה בערי פולין ובמרחק של כשעה וחצי נסיעה מקרקוב.

את טיולינו בליווי מדריך דובר עברית  לזקופנה מקרקוב  נחל לאחר ארוחת הבוקר בנסיעה דרומה לכיוון הגבול עם סלובקיה .בדרכנו נחלוף על כפרים ועיירות ציוריות המזכירות להפליא טיולים בהרי שוויץ ,הנוף ירוק בתים בעלי גגות אדומים,פרות וסוסים רועים במרחבים הירוקים.לצידי הדרכים נוכל להבחין ברוכלי דרכים המציעים לעוברים ושבים גבינת כבשים האופיינית לאזור זה של פולין שנקראת OSCYPEK .ניתן לבחור בין גבינה מעושנת או טבעית בצורות ובגדלים שונים אגב מומלץ לטעום את הגבינה הנצלית על המנגל המקומי-יאמי –אגב הגבינה מאד מלוחה .
בהגיענו לעיירה נבקר ברחובות השונים שחלקם עתיקים נצפה במבני ובכנסיות העץ המאוד מיוחדות והאופייניות לבניה בהרים נבקר ברחוב koscieliska – אחד הרחובות העתיקים בעיירה כולל ביקור בכנסיית העץ הפשוטה אך מרשימה כנסיית הבתולה מרי מפטימה .כנסייה שנבנתה לזכר ניסיון ההתנקשות באפיפיור הפולני יוחנן פאולוס השני.נבחין בוילות הציוריות והעתיקות לאורך הרחוב
בהמשך נבקר ב רחוב Krupówki התוסס והססגוני שמהווה מדרחוב המרכז מיליוני תיירים לאורך כל השנה חורף וקיץ שנהנים ממסעדות רבות אותנטיות,בתי עץ עתיקים,חנויות רבות ומזמינותו בעיקר אוירה של חופש ורוגע על רקע הנוף ההררי הפסטורלי .
לחובבי ההליכה שבינינו נציע מגוון רחב של מסלולי הליכה בשמורות הטבע הרבות והמסודרות להפליא באזור העיירה כמובן בחודשי הקיץ בתקופת החורף עיקר הפעילות קשורה באתרי הסקי שבמקום.
אגב,- מסלולי ההליכה למרות שהינם בהרים אינם קשים כלל ומתאימים לא רק למטפסי הרים מקצועיים .מדריך החברה יעזור להתמצא וימליץ על המסלולים המעניינים ביותר .
לאלה מבין המטיילים שחפצים לשהות במקום יותר מיום אחד נוכל להמליץ על מקומות לינה הכוללים בתי מלון ברמות שונות או צימרים משפחתיים .כמו כן נוכל להמליץ על מסלולי טיולים מומלצים באיזור העיירה זקופנה כגון הליכה לאגם הנעלם מורסקי אוקו ,ראפטינג על נהר הדוניץ ועוד