טיול יום לחוחואוב וזאקופאנה

קראקוב ממוקמת בחלקה הדרומי של פולין רגע לפני הרי הטאטרה ובכך מאפשרת טיולים יומיים ללא לינה במרחק של כשעתיים וחצי נסיעה למספר אתרים מומלצים של חברת פולין טורס עם מדריך מנוסה דובר עברית ..

חוחואוב וזאקופאנה –CHOCHOLOW AND ZAKOPANE  

יום טיול שכולו חווית טבע מקסימה לוקח אותנו מקראקוב דרומה אל עבר הגבול עם סלובקיה.

הכביש מתפתל ומטפס לאיטו והנוף משתנה ביחד איתו והופך להיות הררי וגבוה ,אנו נוסעים בנוף שוויצרי לכל דבר ועניין נוף הררי ירוק עד ,פרות סוסים,ו הכי חשוב אלפי כבשים שההרים הללו הן מקום מחייתם כמעט הבלעדי ברחבי פולין והן אלה שמספקות את הצמר למעילים החמים של אנשי ההרים "הגורלסקים" ואת נעלי הבית שלהם, כמו כן את חלב הכבשים שאתו מייצרים את גבינת הכבשים המאוד מפורסמת של אזור דרום פולין גבינת ה OSCYPEK .נהרות ונחלים זורמים ילוו את נסיעתנו עד שנגיע לכפר המיוחד במינו בדרום פולין בשל מבניו המיוחדים העשויים מקורות עץ ללא מסמרים או ברגים .

  • הכפר חוחואוב שאת שמו קצת קשה לבטה נחשב לפנינה ארכיטקטונית בשל הבניה המיוחדת של בתי הכפר. מדריך החברה יוביל אתכם ברחובו הראשי של הכפר בין בתיו הציוריים ויספר על שיטת הבנייה ומדוע זו התפתחה באזור הזה.

ביציאה מהכפר בדרכנו לעיירת הנופש זאקופנה תחכה למטילי חברת פולין טורס הפתעה נעימה וטעימה שם נצפה ונשמע על תהליך הכנת הגבינות המעושנות שמפורסמות בכל רחבי פולין .

  • זאקופנה נחשבת כבירת החורף של פולין בשל גובהה כ 800 מטר נעל פני הים ובשל הרי הטאטרה הגבוהים שביניהם היא ממוקמת כשהמפורסם בינהם הוא רכס הקספרוב רכס הרים בגובה של כ 2300 מטרים מעל הים ומהווה אתר סקי בתקופת החורף. אולם זאקופנה כבר מזמן לא רק בירת החורף אלה גם מלכת הקיץ בדרום פולין ומהווה אטרקציה תיירותית מקסימה על שלל מסלולי הליכה רגליים בין נחלים זורמים עצים ויערות .

רחובה הראשי של העיירה נקרא קרופובקי והוא משמש כמדרחוב במהלך כל השנה ולכל חובבי הקניות זהו גן עדן מה גם שלחובבי הגסטרונומיה לאורך הרחוב תמצאו עשרות מסעדות המגישות אוכל טעים ובזול .בהרבה מקרים תוכלו למצוא במסעדות מופעי פולקלור שישמחו לשתף אתכם .

לא נשכח לבקר בשוק של זאקופנה שוק תוסס וצבעוני בכל ימות השנה והוא זה שמוביל לקרונית שניתן לרכוש כרטיסים ולהילות להר שנקרא גובאובקה רכס יפיפייה המהווה תצפית מרהיבה על העיירה הציורית וכן ניתן לאכול או לסייר בשוק הקטן שנמצא במקום .בתום הסיור תחזרו למקום המפגש עם מדריך הטיול .

בשעות אחר הצהריים המאוחרות נחזור לבית המלון בקראקוב לאחר יום עשיר ומקסים.

אושוויץ בירקנאו בית הקברות הגדול בעולם

אושוויץ בירקנאו .כיהודים ישראלים מרגישים חובה להגיע לבקר ולחלוק כבוד לנרצחים גם אם אין לנו קשר ישיר לשואה .מדריך החברה דובר עברית ישמח להתלוות אליכם למסע של יום אחד

חוחואוב וזאקופאנה –CHOCHOLOW AND ZAKOPANE

טיול יום לחוחואוב וזאקופאנה קראקוב ממוקמת בחלקה הדרומי של פולין רגע לפני הרי הטאטרה ובכך מאפשרת טיולים יומיים ללא לינה במרחק של כשעתיים וחצי נסיעה למספר אתרים מומלצים של חברת פולין טורס עם מדריך מנוסה דובר עברית .. חוחואוב וזאקופאנה –CHOCHOLOW AND ZAKOPANE   יום טיול...

מכרות המלח בויליצקה

מכרות המלח בויליצקה – חובה לבקר מקרקוב. אתר מורשת העולמית UNESCO, מקום מעניין עבור כל אחד שבא אליו. במרחק נסיעה לא רחוקה מקרקוב – מומלץ בחום